רם אפרת- המחתנים החופשיים

"הטקס שהכניס אותי לעולם עריכת החופות היה טקס נפלא של שתי כלות, חברות טובות שלי. שם ראיתי כמה התהליך לקראת החתונה יכול להיות משמעותי עבור הזוג". רם אפרת, מנכ"ל 'הויה- טקס חתונה ישראלי' מצטרף לקמפיין המחתנים החופשיים.

מערכת ישראל חופשית04.03.15

שם: רם אפרת

 

עיסוק והשכלה: מנכ"ל הויה – טקס ישראלי; מנחה קבוצות ויזם חברתי.

 

עיר מגורים: תל אביב - יפו

 

כמה שנים מחתן/ת זוגות:שנה וחצי

 

רם אפרת- המחתנים החופשייםרם אפרת מחתן את סיון פייבל ושי כץ. צילום: שירז גרינבאום.

האם מחתן/ת כחלק מארגון/תנועה: גאה להיות חלק ממשפחת הויה – טקס ישראלי.

 

 מה אופי החופות שאת/ה עורך/ת?  החופה היא שיאו של תהליך שיח ויצירה שקורה בפגישות המקדימות. הדבר החשוב מבחינתי הוא שהזוג יקבל לידיו את הכלים לעצב את הטקס ולבטא בו את סגנונו, ערכיו והדברים החשובים לו. אני מלווה, מייעץ ובעיקר מרגיש את ה"ווייבּ" של הזוג, כך שלכל טקס יש צבע קצת אחר וניואנסים אחרים. כל החופות שאני עורך הן שוויוניות, ומתכתבות עם מסורת ישראל והתרבות העברית.

 

למה בכלל לערוך חופות?  טקסי מעבר הם אלמנט רב עצמה בתרבות ובחיי אדם, אבל היום אנחנו נוטים לוותר עליהם, או להמעיט בחשיבות שלהם. אותי לימדו שהחירות תמיד כרוכה באחריות. התרבות העברית אינה חובה: אנחנו חופשיים לוותר עליה, או לבחור להפוך אותה לחלק משמעותי בנוף חיינו. בעיני זה יפה לבחור במעמד שנראה ונשמע דומה לטקסים שעשו הסבים והסבתות שלנו, כשאנחנו יוצקים בו את התוכן ואת העולם הערכי שלנו.

 

האם מחתן/ת זוגות להט"ב?  כמובן.

 

האם מחתן/ת זוגות מדתות שונות? אני שמח לחתן זוגות ש"נולדו" אל תוך דתות, תרבויות או לאומים שונים. כמובן שהדבר מעלה שאלות מעניינות ומורכבות שבאות לידי ביטוי בשיחה עם בני הזוג ובתהליך בניית הטקס.

 

למה בעצם לקחת על עצמך לחתן זוגות בעצמך? טקס החופה מחבר יחד כמה דברים שאני אוהב ועוסק בהם – ליווי של תהליכי צמיחה ויצירה משותפת, הנחיית תהליכים, תרבות עברית, והמאבק למען חברה דמוקרטית, חופשית ושוויונית יותר. לזה נוסף כמובן אלכוהול חופשי אחרי שהחופה נגמרת. 

 

מהו טקס החתונה הזכור לך ביותר שקיימת?  הטקס שהכניס אותי לעולם עריכת החופות היה טקס נפלא של שתי כלות, חברות טובות שלי. שם ראיתי כמה התהליך לקראת החתונה יכול להיות משמעותי עבור הזוג. ובסופו של התהליך, לראות שתי נשים אמיצות עומדות מול העולם ומכריזות על הבחירה שלהן זו בזו ובדרך משותפת היה מעורר השראה, ומאוד מרגש.

 

מסר לכנסת ישראל:  המסר שלי הוא לציבור הבוחרים – תצביעו למפלגות שישרתו אתכם, ולא את הרבנות או את בעלי ההון.

 

מסר לעם ישראל:   כדברי בוב מארלי – בואו נשחרר את עצמנו מהעבדות התודעתית. אנחנו חופשיים לעצב את חיינו, והטקסים שלנו צריכים להיות משמעותיים ולהתאים לרוח הזו.

 

פרטי פנייה לצורך עריכת חופה: הויה - טקס ישראלי   1-700-70-30-13

 

* מחתנים/ות זוגות ורוצים/ות להשתתף בפרויקט המחתנים/ות החופשיים/ות שלנו?  כתבו לענבר - inbar@bfree.org.il

הוספת תגובה
שם:
נושא:
תגובה:
>>
כל התגובות
01
תום וולף מסכים עם רם אפרתאני מסכים עם המסר לכנסת שצריכה לשרת את הציבור ולא את הרבנות. השאלה עם החיתון מזוגות מאותו מין לא הפתיעה אותי בעקבות הכותרת שבזכותה ראיתי כמה אתה אדם דגול.
הויההויהתרמו!תמכו בפעילות שלנו!
עזרו לנו להמשיך לפעול!
הצטרפו!כל חתימה מחזקת! הצטרפו לתנועת ישראל חופשיתספרו!נתקלתם בכפיה דתית?
זו הכתובת שלכם!
כתבו!הצטרפו לצוות הכותבים באתר ישראל חופשית! לוח אירועים עוד אירועים >

לוח אירועים InstagramFacebook
הרשמה לניוזלטר