צאו לנו מהרחם!

הצעת חוק חדשה מבקשת להגביל את מספר ההפלות בישראל ולהכניס רב או קאדי לוועדה להפסקת הריון. קראו את עדויות הנשים שעברו את הועדה וחושפות את התהליך המשפיל והבירוקרטי שאישה נאלצת לעבור בהחלטה שנוגעת לגופה שלה.

מערכת ישראל חופשית04.01.17

הועדה לקידום מעמד האישה ולשיווין מגדרי התכנסה השבוע לדיון מהיר בעקבות ההצעה של חבר הכנסת יהודה גליק (ליכוד) ועבד אל־חכים חאג' יחיא (הרשימה המשותפת) לצרף רב וקאדי לוועדה להפסקת הריון.

הויכוח בסוגיה הזו איננו רק סביב הכנסה של איש דת לוועדה אלא הוא חלק מהסוגיה הרחבה של זכות האדם על גופו. במצב החוקי הקיים נרמסת החירות הבסיסית של אישה לקבל החלטות על גופה ונשים רבות נאלצות להתפתל ולשקר כדי לענות לקריטריונים של הועדה.

לא ייתכן איום והפחדה בשם הדת, במקום זה אנו קוראים לבטל את החוק ואת הוועדה ולהציע ייעוץ רפואי וריגשי למי שמעוניינת בכך.

הנה רק חלק מעדויות נשים מתוך הוועדה:

 

ר:

גיליתי שאני בהריון לא מתוכנן באמצע אשפוז בבי״ח, רגע לפני ניתוח, כמובן בהרדמה מלאה. באותו זמן היו לי 3 ילדים בבית, כשהקטנה בת שנה וקצת. קיבלתי תרופות רבות, חלקן מסוכנות לעובר. למרות זאת, נאמר לי בביה"ח כי מכיוון שאני נשואה, עומדות בפני כמה אפשרויות: לשקר ולהעליל על בעלי היקר שהוא מתעלל בי או בילדים, לשקר שבגדתי בו או ללדת. באותו יום נסעתי לבי״ח פרטי, שילמתי אלפי שקלים מכיסי עבור חותמת גומי של אחות ומנהל ביה״ח ועברתי הפלה. חוויה מזעזעת בחסות מדינת ישראל.

גם בבית חולים, מיד לאחר הניתוח, לחצו עלי להשאיר את התינוק ולא לעשות הפלה. כמובן, אנשים שלא מכירים אותי ולא ביקשתי את דעתם, אפילו בהתחשב בכל התרופות וחומרי ההרדמה.

צאו לנו מהרחם!

מ:

אני נשואה לבחור מקסים כבר כמעט 5 שנים, לפני שנתיים נכנסנו להיריון לא רצוי. בהיכרותנו את הנושא ידענו כי לא יאשרו לנו, זוג נשוי, צעיר ודי מבוסס, לעבור הפסקת היריון (אף שהגילוי היה בשלב מוקדם מאוד). פנינו בצר לנו לפסיכיאטר מצוין, אשר הסכים לכתוב עבורי מכתב ובו העיד כי מצבי הנפשי מעורער זה מספר חודשים והיריון רק יחמיר את המצב, מה גם שאני מטופלת בתרופות פסיכיאטריות (דבר שכמובן אינו נכון). רק בזכות מכתב זה אישרו לנו את הפסקת ההיריון, לא לפני שניסו להניא אותנו מכך (החל ברופא המשפחה, דרך הרופאים הגניקולוגיים וכלה ברופאה שישבה בוועדה עצמה). הגיע הזמן שהוועדות המשפילות האלה תיפסקנה, שלא לדבר על צירוף רב להרכב הוועדה!

 

 ס:

הגעתי בת 42 עם 3 ילדים וילד אחד אוטיסט. אחרי הריון לא מתוכנן. שאלו אותי למה את רוצה להפסיק ואמרתי שאני מעל גיל 40 לא מספיק? אמרו לי לא. אמרתי : ועם ילד אחד אוטיסט לא מספיק? אמרו לי לא. ואז הפיוז קפץ. אמרתי לרופא "שאני אספר לך איך נראים החיים שלי עם ילד אוטיסט ועוד שני ילדים קטנים?" כשראו את רמת הכעס והעצבים שלי עזבו אותי. אבל זה לא היה צריך להגיע לשם. אני חושבת על מישהי שהיתה מגיעה לשם עם קצת פחות ביטחון ממני וליבי יוצא אליה.

הוספת תגובה
שם:
נושא:
תגובה:
>>
כל התגובות
01
תום וולףלבטל את הוועדהמסכים צריך למנוע מהצעת החוק של יהודה גליק ועבד יחיא להפוך לחוק. הוועדה מיותרת ואם יהיה רב או קאטדי התוצאה תהיה ידועה מראש לא בא' רבתי להפה אפילו אם יש סיבות הבריאותיות.
זכותה של אישה לעשות מה שתמצא לנכון זה הגוף שלה. אישה לא צריכה לשקר כמו בדוגמאות. כגון האישה אשר חייה עם הפרטנר שלה חמש שנים או האישה עם שלושת הילדים שאחד מהם אוטיסט.
02
סהרלהעמיד דברים על דיוקםקודם כל מסתמן שהנשים הללי הגיעי בשבלב די מאוחר בו הוועדה מחשיבה את הילד ליצור חי ומימלא נלחמת עבור זכותו להמשיך ולחיות אז בבקשה לא להתעלם מזה שיש פהמניעת חיים במסווה של נאורת.
כל רב בזרם הנורמאלי יאשר הפלה במצבים בהם יש סכנה נפשית או גופנית לאישה וכן חוסר יכולת של משפחה להכיל עוד ילד מבחינה נפשית.
מההכירות שלי עם הועדה בשלבים מוקדמים היא חותמת גומי.. ואפשר להסתכל בנתונים המחרידים של ההפלות בישראל.
03
מתחת מסווה הנאורות וההתייפייפותשכחתם לציין פרט "שולי": מדובר בהפסקת חיים של בנאדם!!!
זה לא דבר של מה בכך! ההבדל בין זה לבין רצח הוא לא גדול, ולפני מעשה כזה צריך לבחון בכל הכלים האפשריים שהוא אכן מוצדק.
04
למגיב 03את/ה בור/ה בהלכה היהודיתאפילו צינוק שכבר נולד, אם חליליה נפטרלפני שמלאו לו 40 יום-אין עליו מנהגי אבלות, כיוון שעפ האמונה- עוד לא נקשרה בו נשמה. יתרה מכך- אין ביהדות איסור הפלה אלא בדיוק ההפך - יש ציווילעשות הפלה במקרה בההריון מסכן את האם גם אם האם מתעקשת להמשיך בהריון.
05
אנונימילמגיב 04 אשמח אם תביא מקור לכך לזה שמותר להפיל אם לא משתקפת סכנה לאם בלידה או במהלך ההריון? ודאי שזה אסור ע"פ היהדות מה ההבדל בין אדם ברחם לבין זה שהוא מחוצה לו
06
מנגד יש מלא רופאים שממליצים להפסיק הריון בגלל סכנות כאלה ואחרותבפועל להורים שמתעקשים נולדים תינוקות שכמעט הומתו...

אז הגיע הזמן שמישהו יחקור את הנושא ויבדוק כמה תינוקות כמעט הומתו ובסוף נולדו בשלום
07
חסויהאישה שעושה הפלה היא רוצחתהוועדה להפסקת הריון שותפים לרצח .ורופא שעשה הפלה הרוצח וכל מי שהיה בפועולה עם הרופא הם שותפילם לרצח
צאו לנו מרחם רוצחות
08
ממזרתגידי שהילד לא מ"בעלך"-ואז אם יוולד-הוא יהיה "ממזר"!ען יירבו "ממזרים" בישראל!
הויההויהתרמו!תמכו בפעילות שלנו!
עזרו לנו להמשיך לפעול!
הצטרפו!כל חתימה מחזקת! הצטרפו לתנועת ישראל חופשיתספרו!נתקלתם בכפיה דתית?
זו הכתובת שלכם!
כתבו!הצטרפו לצוות הכותבים באתר ישראל חופשית! לוח אירועים עוד אירועים >

לוח אירועים InstagramFacebook
הרשמה לניוזלטר