עו"ד סמדר דקל נעים- מחתנת חופשית

סמדר דקל נעים, עו"ד ועורכת טקסי חתונה מטעם ארגון הויה, מציעה לכם חופה חופשית ואישית, ויוצאת כנגד השיטה הקיימת, שפוגעת בזכויות אדם ומסבה נזקים אדירים לחברה כולה, לדבריה. עוד מחתנת חופשית כאן לפניכם!

מערכת ישראל חופשית04.02.15

שם: סמדר דקל נעים

 

עיסוק והשכלה: עו"ד המתמחה בדיני משפחה ויישוב סכסוכים ועורכת טקסי חיים. משלבת בעבודתי עשייה משפטית של בניית הסכמים והובלת הליכי גישורבענייני משפחה (גירושין ופרידה, הסכמי זוגיות, הורות) עם עשייה תרבותית יהודית וחילונית בעיצוב והנחייה של טקסי חתונה. חברת הועד המנהל של ארגון "הויה- טקס ישראלי", לאחר כהונה כמנכלי"ת הארגון משך 4 שנים עד לאחרונה. בעלת הבלוג "דינא דמלכותא דינא" באתר הנשים- Saloona.

 

עיר מגורים: הרצליה

 

כמה שנים מחתן/ת זוגות: 7 שנים

עו"ד סמדר דקל נעים- מחתנת חופשיתהדרך לשינוי השיטה חייבת לעבור דרך יצירת מציאות חדשה- סמדר דקל נעים. צילום: יוסי איקדה

 

האם מחתן/ת כחלק מארגון/תנועה: חברה בארגון "הויה – טקס ישראלי, ועורכת טקסים באמצעותו.

 

מה אופי החופות שאת/ה עורך/ת? החופות שאני עורכת הן חופות חופשיות ואישיות. כל חופה שונה מהאחרת. אני עוברת עם הזוגות תהליך של לימוד, שיחה, מחשבה ובחירה כך שכל טקס וטקס נתפר לפי מידה, ובתפירה עילית, לכל זוג באופן אישי.

 

למה בכלל לערוך חופות?  אני יודעת שהמסגרת החוקית בישראל בנושאי נישואין וגירושין היא שערוריה שאין דומה לה בכל העולם. מדינת ישראל מספקת משפט רע מאד לאזרחיה, והמערכת כפי שהיא היום "קורסת לתוך עצמה". בית המחוקקים לא עושה את הרפורמה הנדרשת בתחום דיני המשפחה ועסוק ביצירת מעקפים על מעקפים לשיטה שברור לכולם שאיננה עובדת ואף חמור מכך- שיטה שפוגעת בזכויות אדם בסיסיות ומסבה נזקים אדירים לאזרחי ואזרחיות המדינה ולחברה כולה. אני מאמינה שהדרך לשינוי השיטה חייבת לעבור דרך יצירת מציאות חדשה. בעיני, כל טקס שמבטא גם את ערכי הליברליזם והדמוקרטיה וגם את ערכי התרבות היהודית הוא חלק מהמהפכה שתביא לתיקון עולם. וברמה האישית- כי זה כיף! אני אוהבת חתונות, אני אוהבת לעמוד מול קהל, אני נהנית ומתמלאת באנרגיות ומודה על הזכות להיות שותפה בשמחה. כמי שעוסקת רבות בפירוק משפחות, ההשתתפות בחתונות מייצר לי איזון מקצועי וריגשי ושומר אותי שמחה ואופטימית.

  

האם מחתן/ת זוגות להט"ב?  בוודאי שכן. אני מאמינה בערכים שמבטאת מגילת העצמאות. אני מאמינה בערכי מגילת זכויות האדם. אני מאמינה שכל אדם זכאי לחיות את חייו ללא אפליה ועם מלוא הזכויות המגיעות לכל אדם אחר, ללא הבדל דת גזע ומין.

 

האם מחתן/ת זוגות מדתות שונות? כן. אני מחתנת זוגות שאחד/ת מהם/ן ישראלי/ת ויהודי/ה והשני/ה לא. שוב, אני מאמינה שלכל זוג יש את הזכות לחגוג את האהבה שלהם ולציין אותה בפני המעגלים שלהם, ולהגשים לעצמם טקס חיים משמעותי שמחובר לתרבות אותה הם מעוניינים ליישם בחייהם המשותפים. הזוגות הבינתרבותיים שאני מחתנת, מבקשים לקיים בישראל טקס המחובר לתרבות ולמסורת היהודית ולחגוג את חתונתם עם משפחתם וחבריהם על אדמת ארצם. תהליך הלימוד עם זוגות בין תרבותיים הוא מרתק ומעשיר ועיצוב הטקס יצירתי ומפרה. הטקסים הללו אהובים עלי במיוחד, הם תמיד מאד מיוחדים כי הם מגשימים את רעיון הכנסת האורחים והקבלה, ומראים ישראלות ויהדות מסבירות פנים. אני במיוחד נהנית שבטקסים משתתפים בני ובנות משפחה של בן הזוג הלא ישראלי ושיש בטקס עוד שפות, חוץ מעברית ואנגלית.

 

למה בעצם לקחת על עצמך לחתן זוגות בעצמך? אני שותפה לרעיון ולדרך שמציע ארגון "הויה" שהינו הארגון החילוני היחיד העוסק באופן ממוקד בדיוק בזה. אני רואה את הזוג כ"ריבונים" של הטקס ולכן מקור הסמכות שלי בהובלת הטקס נובע מבחירת הזוג בי. הטקס הוא שלהם ואני מנהלת אותו בעבורם. להיותי עו"ד יש יתרון במעמד הזה. ובאופן כללי, אני חושבת שאני עושה את זה מצויין, אז למה לא? 

 

מהו טקס החתונה הזכור לך ביותר שקיימת? אני חושבת שטקס החתונה הראשון שערכתי לזוג חד מיני– הטקס של גיל ואלעד. התהליך לקראת הטקס היה מרתק, למדנו המון יחד, עבדנו על ניסוח באופן מאד מדוייק ובדיאלוג מרתק בין בני הזוג. ההשתתפות של המשפחה בטקס ריגשה אותי מאד והחתונה כולה היתה פשוט חוויה בלתי רגילה. היו אנרגיות חזקות מאד, תחושה אמיתית של שבירת מוסכמות, של רדיפת צדק והגשמתו בפועל, של יהדות וישראליות וחירות והמון שמחה מתוך אהבה וקבלה.

 

מסר לכנסת ישראל: מספיק לעשות בלאגן בדיני משפחה! הפסיקו לחוקק תיקונים על תיקונים למצב משפטי עקום בלתי הגיוני ומזיק! יש לבטל את כל החקיקה הקיימת בדיני משפחה ולחוקק מחדש, מבראשית, קודקס אזרחי מלא ושלם לתחום. משפט המשפחה בישראל צריך להיות אזרחי ושיוויוני ולאפשר במסגרתו לבני זוג לבחור מרצונם החופשי והטוב להינשא ולהתגרש ע"פ חוקי הדת הרלוונטית להם.

 

מסר לעם ישראל: "לא לנישואין (בבני אדם) - כן לחתונה"! במצב המשפטי הקיים היום במדינת ישראל- עדיף ורצוי שלא להינשא! אם אתם רוצים להגן על עצמכם מפני החוק הישראלי- אל תירשמו כנשואים, אבל כן תתחתנו. עריכת טקס חתונה פרטי, ללא רישום במשרד הפנים, מגן עליכם מפני המצב המשפטי ומאפשר לכם טקס משמעותי ואישי מבלי לוותר על הזהות שלכם. מתוך ראייה נכונה של המציאות, והבנה שיש לזוג צעיר 30%- 40% סיכוי ליפול בסטטיסטיקת ה"חס וחלילה", כדאי לכם להגן על עצמכם מהמערכת המשפטית, ולהסדיר את הזוגיות בדרך הסכמית, וללא התערבות המדינה. לא לוותר על החגיגה והחתונה ועל טקס, כי חתונה איננה חתונה בלי טקס! #מהפכהבשמחה

 

פרטי פנייה לצורך עריכת חופה: הויה טקס ישראלי, או במייל:  Smadar.havaya@gmail.com

 

-

 

רוצים/ות להשתתף בקמפיין "המחתנים/ות החופשיים/ות"? כתבו לענבר, מנהלת התוכן- inbar@bfree.org.il

הוספת תגובה
שם:
נושא:
תגובה:
>>
כל התגובות
01
יעלהחתונה חופשית רב עם ישראל רוצה להתחתן כדת משה וישראל וצריך לכבד גם את זה חבר כנסת שיכריז שהוא ישנה את החוק בזה תיראי שהוא לא יבחר לכן אף פעם מרץ לא עוברים 5 או 6 מנדטים כי אין רב לנושאים שלהם יהודים תמיד ישאר להם ניצוץ קטן לדת אפילו לכם שאתם כבר כמעט גויים לפי ההיתנהגות ומתבוללים מחפשים דברים קטנים שביהדות אם אתם לא אוהבים תיצתלבו בכנסיה אבל לא חושבת שתעיזו כי בלב פנימה אתם יודעים שאתם יהודים עם נשמה מיוחדת
הויההויהתרמו!תמכו בפעילות שלנו!
עזרו לנו להמשיך לפעול!
הצטרפו!כל חתימה מחזקת! הצטרפו לתנועת ישראל חופשיתספרו!נתקלתם בכפיה דתית?
זו הכתובת שלכם!
כתבו!הצטרפו לצוות הכותבים באתר ישראל חופשית! לוח אירועים עוד אירועים >

לוח אירועים InstagramFacebook
הרשמה לניוזלטר