כדורגל משחקים משבת לשבת

אופיר פינס, יו״ר איגוד ההתעמלות ושר הספורט לשעבר, נותן לשרת התרבות מירי רגב 6 סיבות מדוע כדורגל חייבים להמשיך לשחק בשבת. יש לכם עוד סיבות? מוזמנים להוסיף בתגובות

אופיר פינס11.10.15

לאחרונה יו"ר וועדת המשנה לספורט, ח"כ מיקי זוהר מנהל "מלחמת קודש" - לא לקיים תחרויות ספורט בשבת, אשר זוכה להתייחסות שרת התרבות והספורט מירי רגב. (הגדיל לעשות ח"כ זוהר שביקש את התפקיד במסגרת הסחר מכר הקואליציוני לטובת "מלחמת הקודש" בנושא הכדורגל בשבת) לאחר התערבות הממשלה הכריז היועץ המשפטי לממשלה, ווינשטיין, כי לא מצא מקום לשנות את המדיניות הקיימת לפיה מתקיימים משחקים בשבת אך עם זאת תקים השרה רגב צוות שיפעל למציאת פתרון המקובל על כל הצדדים.

כדורגל משחקים משבת לשבתעוד שבת של כדורגל?

6 טיעונים כנגד הניסיון הלא-הגיוני לסגור את הכדורגל בשבת

ראשית, כדורגל משחקים משבת לשבת. בספורט המקצועני המקובל בארץ ובעולם צריך להתחרות / להתאמן כל יום. שבעה ימים בשבוע. מי שיתאמן / יתחרה רק שישה ימים בשבוע יהיה פשוט פחות טוב ולא יוכל להתקדם. בוודאי לא להביא הישגים ספורטיביים. לכן הדבר גם לא משנה כלום מבחינת האיסור החוקי שאוסר עבודה בשבת (אלא אם כן אתה מקבל אישור מיו"ר ש"ס אריהדרעי, שר הכלכלה, לעבוד בשבת) משום שגם אם "רק" מתאמנים ולא מתחרים, עדיין המאמנים והספורטאים המקצוענים עובדים בשבת... לכן מה שצריך לעשות, בהנחה שלא רוצים לעבור על החוק, זה להחריג את הספורט מהחוק הזה. אני מקווה לראות הצעות חוק ברוח זו מחברי הכנסת החילונים מכל המפלגות.

שנית, לשבת אין תחליף, לא רק לדתיים אלא גם לספורטאים. במה דברים אמורים? בשבת ניתן להתחרות מהבוקר עד הלילה. אם נרצה להחליף את השבת ביום חול רגיל, נגיד שלישי, פעמיים כי טוב, אזי לא נוכל להתחיל להתחרות לפני 16:00. יש לימודים, המאמנים וחלק מהספורטאים עובדים, ההורים של הספורטאים עובדים, בקיצור צריך שני ימי חול כדי להגיע להספק של יום שבת אחד. וזה כמובן מאוד בעייתי, לא יעיל ולא פרקטי. אלא אם כן סוף סוף יאריכו את סוף השבוע ליומיים: שבת וראשון כמקובל ברוב העולם. אז אני מאמין שימצא פתרון שיניח את הדעת.

שלישית, מתקנים. אין כמעט בשום ענף ספורט בישראל מספיק מתקנים שיאפשרו לספורט לשבות ממלאכתו בשבת. כמות המתקנים כל כך מצומצמת שגם בשבעה ימים לא מסתדרים או מסתדרים בקושי רב. אין סיכוי שניתן יהיה להסתדר בשישה מבלי לפגוע פגיעה אנושה בספורט הישראלי. אבל נדמה ששרת הספורט ויו"ר וועדת הספורט של הכנסת מנותקים מהתחום עליו הם אמונים. הם דואגים לבוחרים שלוחצים ולא לבעיות הבלתי פתירות איתן ייאלצו להתמודד הא/נשים בשטח וכשאיכות המשחק תיפגע אליהם יבואו בטענות.

רביעית - בכל העולם התחרויות מתקיימות בסופי שבוע. ליתר דיוק בימי שישי שבת וראשון. הימים הקדושים לאסלאם ליהדות ולנצרות. וראה זה פלא - כל המדינות מתחרות. ומה אומרים לנו המצדדים באיוולת? שהם מתכוונים שלא יתחרו בשבת רק בארץ. בחו"ל מותר... איזו צביעות. שבת היא שבת היא שבת בארץ ובכול מקום אחר בעולם. מדליות הם רוצים. כבוד, יוקרה, אולי גם לקפץ על הפודיום.

חמישית, אני מבין ומזדהה עם ספורטאים שומרי מצוות אבל זה משהו חדש? תמיד היו ספורטאים שידעו לשלב ספורט ודת. להזכירכם החברים הנכבדים רגב את זוהר, במשך עשרות שנים פועל מרכז ספורט דתי בישראל בשם "אליצור" שחרט על דגלו, לא את סגירת הספורט בשבת אלא את שילוב הספורטאים הדתיים. אתם יותר דתיים מראשי המרכז הזה? או שהספורט לא עומד לנגד עינכם אלא רק הדת והפוליטיקה?

שישית, לצערי הרב, אין הפרדת דת מהמדינה בישראל. ברוך השם הדת חדרה לכל אורחות חיינו מלידה ועד מיתה. כחלק ממדיניות הסטטוס קוו. העניין הוא שלסטטוס קוו יש 2 צדדים. אי אפשר לכבד רק צד אחד. ולצד החילוני יש את הכדורגל בשבת. כך זה היה וכך זה יהיה. 
הרפו מכבשת הרש. זה המעט שנותר לנו ועליו לא נוותר! מי שיכריז מלחמת קיום על הספורט, אוהדי הספורט בישראל ישיבו לו מלחמה שערה, הספורט לא יניף דגל לבן.

אופיר פינס, יו"ר איגוד ההתעמלות ושר הספורט לשעבר

הוספת תגובה
שם:
נושא:
תגובה:
>>
כל התגובות
01
אלירןקשקוש אחר קשקושכל מה שיש פה זה שטויות ואפילו לא ברמת הדמגוגיה בסך הכל בן אדם שיש לו פוביה מדת ומעדיף להדיר דתיים
02
חנהכדורגל בשבתיש ססטוס קוו כבר שנים רבות אין כל סיבה לשנות אותו אפילו שישנפדתיים אוהדי ספורט ובכן יואילו ויצפו במוצאי שבת בתוכניות הספורט.
03
ענתאלירן, פוביה מדת? באמת? סוף סוף בנאדם שמדבר בהיגיון. סוף סוף אדם שלא מפחד מהדמגוגיה הדתית שמנסה לאכל כל חלקה טובה במדינה הזאת ולשלול מהחילונים כל חופש אפשרי (החופש לצאת מהבית בשבת גם אם אין לך רכב, החופש לעסוק בספורט בשבת, החופש לבחור מה לקנות לאכול בפסח וכו ).
04
תום וולףמסכים עם אופיר פינסאופיר פינס היה הרמצה שלי בשלושה קורסים. שניים בתואר הראשון ואחד בתואר השני.
טיעוני נוספים: 1) אופיר פינס טען באחד מטיעוניו שאין מספיק ימים. אוסיף שאופ"א תעיף אותנו אם נשחק בימים שלישי, רביעי וחמישי מפני שמשחקי ליגה יתנגשו עם ליגת האלופות והליגה האירופית.
2) שחקנים בנבחרת או בחו"ל צריכים לשחק בשביעי.
3) גם יום שישי לא פתרון מפני שהקבוצה הכי צפונה בליגה הפועל קרית שמונה והקבוצה הכי דרומית בליגה הפועל באר שבע יצטרכו לנסוע בשביעי אם ישחקו בשישי או מוצאי שביעי.
הויההויהתרמו!תמכו בפעילות שלנו!
עזרו לנו להמשיך לפעול!
הצטרפו!כל חתימה מחזקת! הצטרפו לתנועת ישראל חופשיתספרו!נתקלתם בכפיה דתית?
זו הכתובת שלכם!
כתבו!הצטרפו לצוות הכותבים באתר ישראל חופשית! לוח אירועים עוד אירועים >

לוח אירועים InstagramFacebook
הרשמה לניוזלטר