יעקב אשר- המחתנים החופשיים

"השטח לא ממתין לזה שאתם תעשו את המהפיכה, היא נעשית כבר על ידי מאות ואלפי זוגות שנישאים בדרך ריבונית שבחרו בה. הגיע העת שתסייעו לנו להסיר חוקים אנכרוניסטיים ולאפשר זכות אזרחית בסיסית כמו כל מדינה מתוקנת". זהו המסר של יעקב אשר, מחתן חופשי נוסף בסדרה, לכנסת ישראל.

מערכת ישראל חופשית03.05.15

שם: יעקב אשר

 

עיסוק והשכלה: מנהל משאבי אנוש

 

עיר מגורים:קיבוץ עין השופט

 

כמה שנים מחתן/ת זוגות:  מ- 2005

 

האם מחתן/ת כחלק מארגון/תנועה:שייך לארגון 'הוויה' ממש מראשיתו.

יעקב אשר- המחתנים החופשייםיעקב מחתן את קרן ואיל לובנפלד.

מה אופי החופות שאת/ה עורך/ת? חופה שיש בה ניחוח ישראלי, הקשור לעונה בשנה ולחיבור לאדמה. יש בה פרשנות ומדרש של הזוג על אלמנטים מתוך הטקס המסורתי. ויש בה התייחסות אישית לבני הזוג ולמשפחות/לקהילות שמהן באו.

 

למה בכלל לערוך חופות?  כדי לתת מענה לאלו שהדבר נמנע מהם. אם מכיוון שע"פ חוק אינם יכולים להינשא בישראל, ואם זוגות שמבקשים אחרת, ואין בנמצא אפשרות כזו. נישואין הוא טקס המעבר היחידי שבו הבחירה נתונה כולה בידינו- עם מי, מתי, היכן ובאיזה אופן? לכן, ניתנת בידינו הזכות, ובעיניי- החובה, לבחור. אני שמח להיות כתובת למי שבוחרים בדרך 'הוויה'.

 

האם מחתן/ת זוגות להט"ב?  בהחלט!

 

האם מחתן/ת זוגות מדתות שונות?בהחלט!

 

למה בעצם לקחת על עצמך לחתן זוגות בעצמך?  אני עצמי נישאתי בדרך כזו עוד ב-1993, עוד כשזה היה לגמרי מחוץ לקונצנזוס. כבר אז היה ברור לי שזו הדרך היחידה בה אני רוצה להינשא. בהמשך ביקש ממני זוג להשיאו, ומכאן הדברים הלכו והתפתחו.

 

מהו טקס החתונה הזכור לך ביותר שקיימת? חידוש ברית נישואין של זוג חברי קיבוץ בני 80. ניצולי שואה שהתחתנו בנמל חיפה ב-1948 ללא שום חבר או קרוב משפחה. ילדיהם ונכדיהם החליטו לחתן אותם שוב, הפעם מוקפים בשבט שגידלו לתפארת ובחבריהם מהקיבוץ. זו הייתה חתונה לא שגרתית ומרגשת עד דמעות.

 

מסר לכנסת ישראל:השטח לא ממתין לזה שאתם תעשו את המהפיכה, היא נעשית כבר על ידי מאות ואלפי זוגות שנישאים בדרך ריבונית שבחרו בה. הגיע העת שתסייעו לנו להסיר חוקים אנכרוניסטיים ולאפשר זכות אזרחית בסיסית כמו כל מדינה מתוקנת.

 

מסר לעם ישראל: זה הכל בידינו וזו בחירה שלנו. וכל בחירה יש לה משמעות, גם אם היא נעשית לאירוע הפרטי והאינטימי שלנו. זה היום שלכם והחיים שלכם. לכן תבחרו במה שאתם מאמינים!

 

* גם אתם/ן מחתנים/ות זוגות ומעוניינים/ות להשתתף בקמפיין המחתנים/ות החופשיים/ות? כתבו לנו ל- info@bfree.org.il

 

 

פרטי פנייה לצורך עריכת חופה: הויה טקס ישראלי 1-700-70-30-13

הוספת תגובה
שם:
נושא:
תגובה:
>>
כל התגובות
01
תום וולףכל הכבוד ליעקב אשרכל הכבודליחס שלו לקהילה הגאה. בתור אחד שעשה את אותה דרך ב1993 הוא מומחה. אין ספק זה בידיים שלנו וצריך להצביע בהתאם. מסכים עם המסר לכנסת ומי שלא יפעל בהתאם לא יזכה לקולות שלנו.
02
ממזרכן יירבו "ממזרים" בישראל!רק ריבוי "ממזרים" יחסל את המימסד הרבני!
כן יירבו "ממזרים" בישראל!!!
הויההויהתרמו!תמכו בפעילות שלנו!
עזרו לנו להמשיך לפעול!
הצטרפו!כל חתימה מחזקת! הצטרפו לתנועת ישראל חופשיתספרו!נתקלתם בכפיה דתית?
זו הכתובת שלכם!
כתבו!הצטרפו לצוות הכותבים באתר ישראל חופשית! לוח אירועים עוד אירועים >

לוח אירועים InstagramFacebook
הרשמה לניוזלטר