יורם גלילי- המחתנים החופשיים

"עם ישראל, אין עוד כמותו בתולדות האנושות, ריבוי הפנים, היצירתיות וההתחדשות, הם הכוח ששמר עליו, ולא התאבנות וקפיאה על השמרים. אנחנו חייבים, לפחות כדאי לנו, להמשיך את הרוח היצירתית הזו. רק כך נשרוד ונהיה רלוונטיים". יורם גלילי, מחתן חדש בפרויקט המחתנים/ות החופשיים/ות.

מערכת ישראל חופשית06.05.15

שם: יורם גלילי

 

עיסוק:מורה לתנ"ך ולתלמוד בכפר הנוער "אשל הנשיא", מנחה בתי ספר בהוראת תרבות ישראל מטעם תכנית "בארי" של מכון הרטמן.

 

עיר מגורים: קיבוץ רוחמה

 

כמה שנים מחתן/ת זוגות? 18 שנים, מאז 1997.

 

האם מחתן כחלק מארגון / תנועה? בעבר כן, דרך "מכון הטקסים החילוני", כיום באופן עצמאי.

יורם גלילי- המחתנים החופשייםיורם גלילי מחתן את נעה ומארק אבשקין. צילום: אלכס בלי, AB צילום והפקת ארועים.

מה אופי החופות שאת/ה עורך/ת?אני מתאים את עצמי לזוג המתחתן, אבל לרוב מציע חתונה שמתרכזת בסמלי החתונה היהודית המסורתית: יין, קידושין בטבעת, כתובה, ברכות ושבירת כוס. החתן והכלה ממלאים את הסמלים הללו בתכנים הקרובים להם. התוצאה יכולה להיות חופה שדומה בכל לחופה מסורתית, או דומה חלקית, או שהיא כולה עשויה ממה שהזוג יצר ביחד איתי, סביב הסמלים הללו.

 

למה בכלל לערוך חופות? משום שלא יכול להיות שאחד הטקסים החשובים ביותר לאדם, גבר או אשה, יתנהל בצורה שמנוכרת אליו, שיגידו לו מה לעשות כאילו היה יצור חסר מחשבה, תודעה וערכים, והוא והיא יצייתו כמו אוטומטים. מי שזה מתאים לו- מצוין. מי שרוצים שהטקס הזה יהיה משמעותי עבורם, שיבטא אותם ואת אהבתם- בשבילם אני מציע את עצמי. זו הזדמנות לקיים טקס שלא יהיה בשום אופן מנותק מהמסורת, אבל יהיה בכל זאת מחובר גם לזוג המתחתן, וכך יימצא עבורם נתיב מחבר בין היום המרגש שלהם, למסורת ולעם.

 

האם מחתן/ת זוגות להט"ב? עדיין לא יצא לי, לצערי. אני מאוד מעוניין בכך. זוג להט"ב שיפנה אלי, יחותן בלא תשלום.

 

האם מחתן/ת זוגות מדתות שונות? כן.

 

למה בעצם לקחת על עצמך לחתן זוגות בעצמך? זה התחיל בזוג חברים שלי שביקשו ממני לחתן אותם, ואחר כך זוג חברים נוסף, ולאט לאט השתפשפתי וצברתי ניסיון, בזוגות שונים ובסיטואציות שונות. אני מחובר מאוד למעשה הזה, כי גם בעבודה שלי, אני עוסק למעשה ביצירת חיבור בין חילונים, גם אתיאיסטים כמוני, ובין העולם היהודי. לתפיסתי, לא יכול להיות שתהיה רק יהדות אחת, היהדות האורתודוכסית. זה פשוט רעיון לא-יהודי במהותו (לפחות לטעמי). עריכת טקסי חיתון היא הביטוי המעשי של עבודת ההוראה וההדרכה שאני עושה בשאר ימות השבוע.

 

מהו טקס החתונה הזכור לך ביותר שקיימת? הו, היו הרבה. זכיתי לחתן את חברתי הטובה מבית הספר, זכיתי לחתן תלמידות ותלמידים שלי, ועוד ועוד. כל חתונה והסיפור שלה. אבל אני זוכר בהתרגשות גדולה את החתונה שערכתי בקיבוצי, רביבים, שבה נכחו גם אבי ז"ל ואמי, תבדל"א. זו היתה חוויה בלתי נשכחת עבורי.

 

מסר לכנסת ישראל:הלוואי ויהיה לכם אומץ. הלוואי ותראו גם אותנו, האזרחים, וגם את הארץ והעם לשנים הקרובות, לדורות הבאים, ולא רק את הקדנציה הבאה, של חלקכם לפחות.

 

מסר לעם ישראל:אני חושב שזה עם שאין עוד כמותו בתולדות האנושות, למרות שפעמים רבות ההיסטוריה שלו וגם ההווה שלו מאד מאתגרים. ריבוי הפנים שבו, היצירתיות והתחדשות, הם הם הכוח ששמר עליו, ולא ההתאבּנות והקפיאה על השמרים. אנחנו חייבים, לפחות כדאי לנו, להמשיך את הרוח היצירתית הזו. רק כך נשרוד ואף נהיה רלוונטיים, אור לגויים ולעצמנו, גם באלפי השנים הבאות.

 

פרטי פנייה לצורך עריכת חופה: יורם גלילי, טלפון: 052-6661735, מייל: yoramgalili@gmail.com

 

גם אתם/ן מחתנות ומחתנים זוגות? כתבו לנו ל- info@bfree.org.il והצטרפו לפרויקט המחתנים/ות החופשיים/ות.

הוספת תגובה
שם:
נושא:
תגובה:
>>
כל התגובות
01
תום וולףמסכים עם יורם גליליכל הכבוד לחברים שלך שבקשו שתחתן אותם מה שגרם לך להמשיך לפני 18 שנה. אם אמצא זוג מהקהילה הגאה שטרם התחתן אמליץ עליך. בנוסף לכך עוד מוכן חינם כל הכבוד.
02
03
הויההויהתרמו!תמכו בפעילות שלנו!
עזרו לנו להמשיך לפעול!
הצטרפו!כל חתימה מחזקת! הצטרפו לתנועת ישראל חופשיתספרו!נתקלתם בכפיה דתית?
זו הכתובת שלכם!
כתבו!הצטרפו לצוות הכותבים באתר ישראל חופשית! לוח אירועים עוד אירועים >

לוח אירועים InstagramFacebook
הרשמה לניוזלטר