יוסי שלס- המחתנים החופשיים

"כשזה יעבור מן העולם, והאבק ישקע על המהומה הציבורית, כולנו לא נבין איך בכלל חיינו אחרת." יוסי שלס, משתתף נוסף בפרויקט המחתנים החופשיים.

מערכת ישראל חופשית09.08.15

שם:יוסי שלס

 

עיסוק: מורה, רכז קהילה, מדריך טיולים, ממקימי בית הספר הדמוקרטי "דקל".

 

עיר מגורים:אליאב (יישוב קהילתי)

 

כמה שנים מחתן/ת זוגות? חמש שנים

יוסי שלס- המחתנים החופשייםיוסי שלס בחופתם של טל ותום.

האם מחתן כחלק מארגון / תנועה?כן, אתר "טקסים"

 

מה אופי החופות שאת/ה עורך/ת? יהודי חילוני, אישי מאד, שמח מאד, משפחתי וחם, הומוריסטי לפי המינון המתאים לזוג. אני מחפש אותנטיות ומשמעות, כנות ודיוק המולידים מן הזוג והקהל רגעים אמתיים של חסד והתרגשות. האותנטיות נוצרת מתוך מניעת ניכור הנובע מ"התחפשות" למישהו אחר, ולכן אני משתדל לא להתחפש לדתי, אבל גם לא להמציא טקסים "יש מאין" שלא אומרים לקהל דבר. אני עורך טקסים יהודיים חילוניים הממשיכים את המסורת הפרשנית ומתאימים אותה למציאות חיים עכשווית, שוויונית וליברלית.

 

למה בכלל לערוך חופות?אני אוהב קהל, וקהל אוהב אותי. זו גם זכות נדירה ומיוחדת להיות עם אנשים ברגעים המיוחדים ביותר, האישיים ביותר, ולהיות להם לפה.

 

האם מחתן/ת זוגות להט"ב? כן

 

האם מחתן/ת זוגות מדתות שונות? כן

 

למה בעצם לקחת על עצמך לחתן זוגות בעצמך? מאז החתונה שלי היה לי ברור שזה עיסוק שיתאים לי מאד, ושיש בו צורך גדול. מאז שאני עוסק בזה יש לחתונות מקום חשוב ומרגש מאד בחיי.

 

מהו טקס החתונה הזכור לך ביותר שקיימת?היו רבים מאד: חתונה של ספורטאית משותקת שישבה בחופה על כסא גלגלים. חתונה של בני 60 שהחליטו למסד את פרק ב' של חייהם. חתונה בין דתית של יהודי עם נוצרייה. חתונה של שני בני זוג שהגיעו לארץ לראשונה בחייהם לכבוד אם חורגת חולה בסוף ימיה. חתונות של עושר והדר וחתונות של צניעות ומחסור, חתונות מנומסות מול קהל קטן וחפלות שמחות עם המון משתתפים. חתונות בגן או באולם, ביער, בכרם, בחצר האחורית, בחפירות הכותל, בדשא ליד הבריכה בקיבוץ. חתונות חד מיניות גאות. חתונות עם בני זוג מגרמניה, אוסטריה, הפיליפינים, בריטניה, ארצות הברית, קנדה, אירלנד, צ'כיה ועוד.

 

מסר לכנסת ישראל:רוב מוחץ ויציב של הציבור מדווח לאורך שנים על תמיכתו בהפרדת תהליך רישום הנישואין מן המונופול של הרבנות. אנו יצרנו את העיוות הזה, המשותף לנו ולאיראן, המונע מאנשים להתחתן בישראל עם בחירי ליבם שאינם מתוך אותה "עדה דתית" (ולא רק יהודים). זו פגיעה חמורה ומתמשכת בזכויות אדם יסודיות. כשזה יעבור מן העולם, והאבק ישקע על המהומה הציבורית, כולנו לא נבין איך בכלל חיינו אחרת.

 

מסר לעם ישראל: רק לא רבנות. כל כך פשוט. כששמים את ההרגל והדאגה מ"מה יגידו" בצד (לא תמיד זה פשוט, אבל זה תמיד מרומם נפש וטוב כשמצליחים) והולכים קדימה עם חיוך, ומבינים שזה בסדר גמור. יותר מבסדר. לא להתחתן ברבנות, לא לערב גורמים מנוכרים לך באירועי השיא של חייך. לא לציית לכשרות שלהם, לגיור שלהם, לקבורה שלהם. ללא ציות הם פשוט ידעכו.

 

פרטי פנייה לצורך עריכת חופה: 052-3208458 yschellas@gmail.com

הוספת תגובה
שם:
נושא:
תגובה:
>>
כל התגובות
הויההויהתרמו!תמכו בפעילות שלנו!
עזרו לנו להמשיך לפעול!
הצטרפו!כל חתימה מחזקת! הצטרפו לתנועת ישראל חופשיתספרו!נתקלתם בכפיה דתית?
זו הכתובת שלכם!
כתבו!הצטרפו לצוות הכותבים באתר ישראל חופשית! לוח אירועים עוד אירועים >

לוח אירועים InstagramFacebook
הרשמה לניוזלטר