חדרה חופשית? ההצבעה מחר (רביעי)

תושבי חדרה ניצבים בימים אלה בפני החלטה חשובה של המועצה העירונית שתובא לידי הצבעה ביום רביעי הקרוב. התושבים החילוניים מוחים על האופציה של סגירה גורפת של כל מקומות הבילוי בעיר בהפגנה גדולה שמתוכננת לרביעי הקרוב.

מערכת ישראל חופשית13.07.15

חדרה עוסקת לאחרונה במחאה חילונית בעיר בהתנגדות הסיעות הדתיות בעירייה לחוק העזר החדש שאמור לתת לראש העיר את הזכות לקבוע אילו בתי עסק יקבלו היתר לפעול בשבת וחג. הסיבה שההחלטה עולה שוב להצבעה היא החלטתו של בג"צ שהפעם הראשונה שעלה החוק להצבעה, היה זה בועדה קרואה. בעוד כשבועיים אמור להגיע הדיון לשיאו בהצבעה של חברי המועצה על מעבר החוק.

 

חבר המועצה שי ברכה, הממונה על תיק תעשיות ועסקים בעירייה, טוען כי "אם לא יתירו לעסקים לפעול בשבת זו תהיה פגישה ברמה העסקית שנבנית כבר שנה וחצי. חלק מהציבור אפילו לא מכיר את הנושא לפיו יש עסקים שיש להם היתר פתיחה בשבת". ברכה סבור כי ישנם עסקים, כדוגמת הסינמה סיטי ועסקים נוספים, שאינם פועלים בשבת היות ואין להם ערבות לכך שחוק העזר העירוני בנושא לא ישתנה והם נאלצים לחכות עד לקבלת ההחלטה, מחר (רביעי). 

חדרה חופשית? ההצבעה מחר (רביעי)מתוך עמוד הפייסבוק 'חדרה פתוחה גם בשבת'

הסיעות המתנגדות בעיר לחוק החדש הן סיעת ש"ס, דגל התורה והבית היהודי אשר יחד מהוות 7 קולות בטוחים נגדו. בעמוד הפייסבוק חדרה מתחרדת- עורו חילונים, מעדכנים בהתפתחויות המאבק ואף מתארגנת הפגנה ביום רביעי בשעה 17:45, במקביל להצבעה במועצת העיר על החוק החדש. חבר המועצה ברכה, במקביל לקבוצת פעילים בעיר, מנהלים מאבק מתוקשר בנושא במטרה להביא לאישור חוק העזר. חיים פדלון, קצין בכיר במשטרה בדימוס, פתח לדבריו ביוזמה להעיר את הציבור החילוני בעיר מתרדמתו ולמחות, מה שאכן העיר מחאה עירונית מהותית על אופיה של העיר. 

 

"הציפיה לפתיחת הקולנוע החדש בעיר, יחד עם מתחם בילוי שיתלווה אליו, היא עצומה", לדבריו של אודי אלפנדרי, פעיל ישראל חופשית ותושב העיר. "לצעירים בעיר נמאס לנסוע עד נתניה, גלילות או חיפה בשביל לראות סרט בקולנוע. חדרה מונה כ- 85 אלף תושבות ותושבים ועדיין בשביל כוס בירה אנחנו צריכים לצאת לישובים והקיבוצים שסביבנו, בהנחה כמובן שיש לנו רכב פרטי".

 

חיים פדלון, טוען כי פתיחת העסקים בעיר כיום נובעת מסטטוס קוו מקומי שאף אחד לא שובר כבר שנים. העסקים פתוחים בפאתי העיר ולא מפריעים לתושבים. ראש העיר דווקא ממתן את החוק הקיים בהצעתו ומתכוון להגביל את העסקים הפתוחים למתחמים מרוכזים ולא למרכז העיר. פדלון אף טוען שהתנגדותם של גורמים דתיים נובעת מתכניות קיימות לבניית 1000 יחידות דיור עבור הציבור החרדי בסמוך לשטח הסינמה סיטי, מה שיצור רצף טריטוריאלי חרדי עם שכונות חרדיות מתוך העיר.

 

לדבריו של אלפנדרי; "אם חברי המועצה רוצים להשאיר את הצעירים בעיר ולממש את הפוטנציאל האדיר של העיר הזו, ראוי שיצביעו בעד החוק החדש. אם הם מתעקשים לשנות את המרקם בעיר ולגרש מתוכה את התושבים שמעוניינים בחופש- אנחנו כמובן נזכור זאת בבחירות הבאות".

 

את תגובת לשכת ראש עיריית חדרה לא ניתן היה להשיג.

הוספת תגובה
שם:
נושא:
תגובה:
>>
כל התגובות
01
תום וולףמסכים עם רוב מה שנכתבלאלו שיצביעו נגד ניתן להוסיף את הרשימה זהות יהודית שלושה מנדטים. ככל הנראה הליכוד שלושה מנדטים יעדרו. אני סומך על הרשימה של ראש העירייה צביקה גנדלמן יש עתיד שני מנדטים שיצביעו בעד. נראה איך יצביעו שלושת חברי המועצה מהרשימה של חדוה יחזקאל.
מסכים עם חיים פדלון, אני אישית מתנגד לארבעת סעיפיו של הסטטוס קוו. גם אודי אלפנדרי צודק ללא פתיחת מקומות בילוי בשביעי הצעירים/ות לא ירצו להישאר בחדרה. בנוגע לוועדה הקרואה מי שאחראי עליה זה שר הפנים בזמנו אלי ישי החומניסט.
02
שרה גולדשטייןחרדים לחילוניותנותושבי חדרה נלחמים על זכותם לחיות על פי דרכם שאינה חרדית. שכל תושב יחיה על פי דרכו בלי לכפות אותה על האחר. היום זו חדרה, מחר ערים אחרות. חילוניים בכל הארץ מתבקשים לתמוך במאבק ולבוא להפגנה מחר - רביעי 17.45 ברחבת העיריה בחדרה
03
דנינמאס מהכפיהאני לא מצליח להבין את כל אותם דוסים.
איך בדיוק מפריע להם שיש עסקים שפתוחים בשבת?
הרי גם ככה הם לא נוסעים ול 99% מהמקומות צריך רכב בכדי להגיע אליהם.
ובדת כמו בדת - רחוק מהעין רחוק מהלב
הויההויהתרמו!תמכו בפעילות שלנו!
עזרו לנו להמשיך לפעול!
הצטרפו!כל חתימה מחזקת! הצטרפו לתנועת ישראל חופשיתספרו!נתקלתם בכפיה דתית?
זו הכתובת שלכם!
כתבו!הצטרפו לצוות הכותבים באתר ישראל חופשית! לוח אירועים עוד אירועים >

לוח אירועים InstagramFacebook
הרשמה לניוזלטר