אודות תנועת ישראל חופשית

הויה-טקס חתונה ישראלי

הֳוָיָה - הארגון ללא כוונת רווח הגדול בישראל העורך מאות טקסי חתונה ונישואין, בר מצווה ובת מצווה, לידה וברית, אבלות וזכרון מדי שנה.

 

מטרת הֳוָיָה להוביל ולקדם פיתוח ועיצוב של טקסי חיים ישראלים, רלוונטיים ונגישים לציבור החילוני בארץ ובחו"ל, ובכך לתת מענה לציבור המנוע מלהינשא במדינת ישראל על פי החוק הקיים (עולים ובני עולים מארצות חבר העמים, ועוד), או למי שאינו חפץ בשל השקפתו להיזקק לשרותי הדת הרשמיים. לכל אלה אנו מציעים אפשרות לקיום טקסי חיים (בנוסח ההלכה או שלא בנוסח ההלכה) המתאימים למציאות היהודית-ישראלית המתהווה כאן ועכשיו.

 

בהֳוָיָה עורכים, לומדים ויוצרים טקסי-חיים, הנטועים במסורת היהודית ובמקורותיה, ובו בזמן מבטאים התחדשות יהודית, חילונית וציונית בת זמננו.

 

בהֳוָיָה רואים בטקסי החיים צומת דרכים משמעותי בחיי האדם, אשר מזמין אותו לבחון מחדש את זהותו וזיקתו למסורת, לטקס ולמנהג. ברוח זו אנו מציעים לכם - זוגות ומשפחות - לבחון בהדרכתנו את משמעותו של הטקס, על אלו צרכים הוא עונה ומה מידת הרלוונטיות שלו לחייכם.

 

מבחינתנו, הטקס הישראלי של הֳוָיָה הוא הטקס שלכם.

 

אנו מציעים לכם לבחון בהדרכתנו את משמעותו של הטקס עבורכם, על אלו צרכים הוא עונה ומה מידת הרלוונטיות שלו לחיים שלכם. עורכות ועורכי הטקסים של הויה, המלווים את תהליכי ההנחיה ועריכת הטקסים אינם בעלי הסמכה רבנית-דתית. מקור סמכותם נובע מבקיאותם בתכני התרבות היהודית, מאישיותם וכישוריהם, ומן העובדה כי הינם מייצגים בעשייתם את זהותו התרבותית של הזרם הגדול ביותר כיום בעם היהודי – הזרם החילוני.

 

הֳוָיָה הוקמה בשנת 2006 כמרכז לטקסים של חיים המשותף לשלושה ארגוני חינוך ותרבות ותיקים: המדרשה באורניםבינה ומכון הטקסים החילוני. הֳוָיָה הוקמה כמרכז ללא מטרות רווח, במטרה להוביל ולקדם את תהליך פיתוחם ועיצובם של טקסי חיים ישראלים, רלוונטיים ונגישים לציבור החילוני בארץ ובחו"ל. החל משנת 2015 פועלת הֳוָיָה במסגרת ישראל חופשית.

 

ארגון הֳוָיָה מלווה אתכם ביצירת טקס חתונה ישראלי, אישי וייחודי, המבטא את הערכים החשובים לכם ומשקף באותנטיות את קולכם וזהותכם הישראלית-יהודית.

 

הכנסו לאתר של הֳוָיָה - הטקס שלכם כאן

הויה-טקס חתונה ישראליליצירת קשר חייגו: 1700-70-30-13. בתמונה: חתונתם של עידית ופלג בהנחיתו של רם אפרת, הויה. צילום: We Are Red

צוות הויה:

הויההויהתרמו!תמכו בפעילות שלנו!
עזרו לנו להמשיך לפעול!
הצטרפו!כל חתימה מחזקת! הצטרפו לתנועת ישראל חופשיתספרו!נתקלתם בכפיה דתית?
זו הכתובת שלכם!
כתבו!הצטרפו לצוות הכותבים באתר ישראל חופשית! לוח אירועים עוד אירועים >

לוח אירועים InstagramFacebook
הרשמה לניוזלטר