דעות

פרסומים אחרונים

אין חופש בעבדות, אין חופש בזנות

אין חופש בעבדות, אין חופש בזנות

ברכה ברד

ברכה ברד, מקימת התא הפמיניסטי באונ׳ תל אביב, מארגנת מצעד השרמוטות ובוגרת תכנית ׳תשתית׳ של ישראל חופשית כותבת אודות ההחלטה בוועדת שרים להפליל את צרכני הזנות

יש אלטרנטיבה לנישואים ברבנות

יש אלטרנטיבה לנישואים ברבנות

עו"ד סמדר דקל נעים

חתונה שווה: לראשונה בישראל קריאת התיגר נגד מונופול הרבנות עולה מדרגה ויוצאת אל המרחב הציבורי הישראלי בשלטי חוצות ופלריגים בכל הארץ. ככה עושים ועושות #מהפכהבשמחה

6 דברים שיקרו אם תהפכו לידועים בציבור

6 דברים שיקרו אם תהפכו לידועים בציבור

עו"ד סמדר דקל נעים

לא מתחברים לרבנות ושוקלים להירשם כידועים בציבור? הנה כל מה שעליכם לדעת לפני שאתם בוחרים באופציה הזאת

שבת במחלוקת

שבת במחלוקת

רועי שוורץ-תיכון

האם שמירת השבת בתחבורה הציבורית ובעבודות התשתית באמת כל כך חשובה כאשר המדינה ורשויות מקומיות מפעילות בשבת מוסדות תרבות, בקרת תנועה, חניונים, איסוף זבל וניקוי רחובות? רועי שוורץ תיכון, מייסד נוע-תנוע, על משבר התחבורה הציבורית

כולנו אורלנדו

כולנו אורלנדו

שמרי סגל

כשזה מגיע לקהילה הגאה איכשהו הרקע הוא כל דבר אחר חוץ משנאת להט"ב. משרד החינוך לדוגמא קובע בספר האזרחות החדש שמסע ההרג במצעד הגאווה בירושלים, כלל לא קשור לקהילת הלהט"ב, לטענתו זה היה רצח על רקע דתי.

זיכרון חוצה זהות

זיכרון חוצה זהות

אלעזר בן לולו

זיכרון השואה אינו רק תלוי פונקציה של זמן ומרחב ברור, אלא הוא סיפור על זהות יהודית חוצה מרחבים וגבולות. כוחו של הזיכרון העכשווי הוא לאפשר לזהות היהודית לחצות זהויות נוספות וקהילות.

על מאבק השבת

על מאבק השבת

ד"ר אליזבט גולדוין

המצב הנוכחי נוצר טלאי על טלאי הבעקבות פרצות בחוקים הקיימים, הענות לצרכים העולים מן השטח, מאזן כפייה כזה ואחר והסכמות מקומיות.

מיוחד ליום האישה פאנל נשי תחת כנפי השכינה

מיוחד ליום האישה פאנל נשי תחת כנפי השכינה

אורנה ניר

לקראת יום האשה הבינלאומי פאנל נשים שבוחרות אחרת. "הערב מטרתו סולידריות נשית במיטבה. אנו רגילים למאבקי כוחות ופוליטיקה בכל הקשור לדת ובתי כנסת, ואנו הנשים בוחרות אחרת, בוחרות לחזק את הסולידריות ואת מעמד האישה ביהדות".

נשים והאפליה היומיומית

נשים והאפליה היומיומית

לולה קידר

על פי בתי הדין הרבניים - דינה של אישה שלא שמרה אמונים לבעלה לדוגמה, שונה מדינו של גבר שחטא לאשתו באופן זהה. אמנם התקדמנו מעט מימי המשפט העברי, וכיום מעשי ניאוף אינם נענים בסקילה, אך מאחר ואלו עדיין בתי הדין הרבניים הפוסקים בענייני נישואין וגירושין, יכול בית הדין לחייב אישה שבגדה בבעלה לקבל גט ולעתים על חשבון ממון.

הויההויהתרמו!תמכו בפעילות שלנו!
עזרו לנו להמשיך לפעול!
הצטרפו!כל חתימה מחזקת! הצטרפו לתנועת ישראל חופשיתספרו!נתקלתם בכפיה דתית?
זו הכתובת שלכם!
כתבו!הצטרפו לצוות הכותבים באתר ישראל חופשית! לוח אירועים עוד אירועים >

לוח אירועים InstagramFacebook
הרשמה לניוזלטר