גל נישואים גאים ביפן בניגוד לחוקת המדינה

העיר איגה ביפן מצטרפת לשלוש ערים נוספות במדינה ומתחילה להנפיק תעודות נישואים לזוגות חד מאותו המין, בניגוד לחוקה היפנית

ג'ורג' אבני07.01.16

שלטונות העיר איגה, השוכנת במחוז מיאה ביפן, הודיעו על כוונתם להתחיל להנפיק תעודות הכרה בשותפויות מאותו המין ולהעניק להן זכויות השוות לנישואים. בצעד זה מצטרפת איגה אל הערים שיבויה וסטג’יה שהיו הראשונות להכריז על הנפקת תעודות נישואים לזוגות מאותו המין לפני כחודשיים, על אף האיסור הקיים בחוקה היפנית על נישואים אלו. עד עכשיו הנפיקו הערים תעודות ל-16 זוגות מאותו המין. עיר נוספת, טאקאראזוקה, הודיעה כי תחל בהנפקת רישיונות דומים החל מקיץ 2016.

גל נישואים גאים ביפן בניגוד לחוקת המדינהby NatiReyesArt - link: https://www.flickr.com/photos/wefallapart/22907505941

picture by flickr all rights reserved

תעודות הנישואים החדשות לא יוכרו מחוץ למחוזות הללו, זאת משום שהחוקה היפנית אוסרת על נישואים גאים. אך הצעד העצמאי שנוקטות הערים, בניגוד לחוקת המדינה, מתחיל להתפשט ברחבי המדינה ולשנות את המציאות היומיומית.

לדברי סקיאה אוקמוטו, ראש העיר איגה, הנפקת התעודות נועדה לטפל באפליה ממנה סובלת קהילת הלהט”ב, והיא תחל בחודש אפריל 2016. “העיר איגה מונה אוכלוסייה של כ-95,000 תושבים, כך שניתן להניח כי בעיר חיים יותר מ -6,000 אנשים המשתייכים לקהילת הלהט”ב”, אמר ראש העיר, “התפקיד שלנו הוא ליצור חברה שבה מיעוטים מיניים יכולים לחיות בגאווה”. את הנתונים שאב אוקמוטו מסקר אינטרנטי שנערך בחודש אפריל, בו נמצא כי אחד מכל 13 תושבים (7.6 אחוזים) מתוך 70,000 התושבים שהשתתפו בסקר, הזדהה כחבר קהילת הלהט”ב של יפן.

פקידים בעיריית איגה הוסיפו כי הם מתכננים להוציא חוקים נוספים, על מנת להבטיח יחס שווה לזוגות מאותו המין בבתי החולים ובדירות המנוהלות על ידי העירייה. כמו כן פנתה העירייה לחברות פרטיות כגון סוכנויות נדל”ן, וביקשה את שיתוף הפעולה שלהן.

 

הכתבה מתוך אתר חדשות הקהילה הגאה WDG

 

---

 

רוצים להתחתן בלי לעבור ברבנות?
רוצות טקס יהודי חילוני לפי אורחות חייכן?
 
תתחתנו נכון, תתחתנו איך שאתם רוצים.

 

הוספת תגובה
שם:
נושא:
תגובה:
>>
כל התגובות
01
02
03
טומי החילונימסכים עם ג'ורג' אבגיעוד פחות מחצי שנה יהיה ניתן להינשא בארבע ערים ביפאן בנישואים אזרחים. בדומה לארה"ב גם שם (רק מדינה אחרי מדינה היה ניתן להינשא בנישואים אזרחים. צרי ךלאםפשר למי שמאמינ/ה בנישואים נישואים אזרחים גם בישראל.
הויההויהתרמו!תמכו בפעילות שלנו!
עזרו לנו להמשיך לפעול!
הצטרפו!כל חתימה מחזקת! הצטרפו לתנועת ישראל חופשיתספרו!נתקלתם בכפיה דתית?
זו הכתובת שלכם!
כתבו!הצטרפו לצוות הכותבים באתר ישראל חופשית! לוח אירועים עוד אירועים >

לוח אירועים InstagramFacebook
הרשמה לניוזלטר