אסתי זקהיים- המחתנות החופשיות

"ואהבת לרעך כמוך" והפעם- המחתנות החופשיות. השחקנית אסתי זקהיים היא עורכת החתונות השניה שמצטרפת לקמפיין המחתנות והמחתנים שלנו על מנת להכיר לכם את כל מי שאיתם/ן תוכלו להינשא שלא דרך הרבנות. עד שנצליח, עד שנעשה את זה חוקי, עד שנעשה את ישראל חופשית.

מערכת ישראל חופשית26.01.15

שם: אסתי זקהיים

 

עיסוק: שחקנית, מנחה ומרצה 

 

עיר מגורים: תל אביב

 

כמה שנים מחתן/ת זוגות?  כבר 13 שנים.

 

האם מחתן כחלק מארגון / תנועה?  לא.

 

אסתי זקהיים- המחתנות החופשיותזוכרת את כולם, אסתי זקהיים. צילום: שרון שטלברג.

 מה אופי החופות שאת/ה עורך/ת?  עבריות ושוויוניות.

 

למה בכלל לערוך חופות?  יש ערך סמלי ורגשי בטקס הנישואין. אני מאמינה בזכות של כל אדם בישראל להתחתן על פי בחירתו, ללא הבדל דת גזע ומין. הצורך האנושי בטקסים ובהכרזה קבל עם ועדה בפני משפחתינו וחברינו. הכרזה על אהבה ומחויבות נאמנות ורצון לבנות תא משפחתי ביחד ולהזדקן יחדיו, אינה פוסחת על אף אחד, בין אם הוא שחור או לבן, סטרייט או גיי, גבר או אישה. ואני מאמינה באהבה, ומבינה מעומק ליבי את הצורך בטקס ובחגיגה של איחוד שתי נשמות אשר בוחרות אחת בשניה , מטעמי אהבה.

 

האם מחתן/ת זוגות להט"ב?  כן. כ-60 אחוז מטקסי הנישואין אותם אני עורכת, הם של זוגות להט"בים.

 

האם מחתן/ת זוגות מדתות שונות?  כן. אני אמנם עורכת טקס שדומה בצורתו לטקס העברי אבל מאחר שאלוהים מכל דת וסוג, לא נמצא במשוואה, אלא בני הזוג בלבד, מבחינתי אין זה משנה אם אחד מבני הזוג אינו יהודי. הטקס נערך בין בני הזוג.

 

למה בעצם לקחת על עצמך לחתן זוגות בעצמך?  זה התחיל במקרה. זוג חברים שנישאו בקפריסין ואז ערכו מסיבה בישראל ורצו שיהיה בה יותר מאוכל וריקודים, הם רצו לערוך איזה סוג של טקס. אחריהם, זוג חברי שהיו בחתונה, ביקשו שאערוך להם טקס, ומשם זה פשוט התגלגל מפה לאוזן. 

 

מהו טקס החתונה הזכור לך ביותר שקיימת?  האמת היא שלמרות שחיתנתי כבר הרבה זוגות בשנים האחרונות, אני זוכרת את כולם. מאחר שהבחירה להנשא לא דרך הרבנות, אינה ברורה מאליה והרבה זוגות לא יכולים ולא רוצים לערוך את חתונתם בדרך היהודית קלאסית, ועצם ההחלטה דורשת אומץ ובחירה אמיתית מתוך צורך עמוק ולא כי הגיע הזמן והשעון הביולוגי מתקתק- הזוגות שאני זכיתי לפגוש ולחתן זכורים לי, איש איש וסיפורו האישי, אישה אישה והקשיים הלבטים והאמונה שלה. לכן קשה לי לבחור סיפור מיוחד, כי בעיני, כולם מיוחדים. אבל הרגע הכי מרגש בעיני קורה כאשר ההורים והמשפחות לוקחים חלק, מצטרפים ולפעמים באים למרות ואף על פי שקשה להם. דבר נוסף שמרגש אותי הוא התגובות אחרי. רבים ניגשים אלי ומבכים את העובדה שהם נישאו בדרך הקונבנציונאלית. אנשים ומשפחות שמודות לי על הטקס המרגש והמנרמל שאני עורכת. מאד חשוב לי להפוך את הרצוי למצוי ולעשות תיקון.

 

מסר לכנסת ישראל:  צריך לפעול לתיקון אי השיוויון המובנה בדיני המשפחה בישראל, ולהפריד דת ממדינה. צריך להנהיג נישואים וגירושים אזרחיים. ולכל אדם בישראל צריך להעניק את הזכות להתחתן על פי בחירתו, בנישואים אזרחיים או דתיים (לא רק דרך הרבנות, הנישואים הדתיים יכולים להיות אורתודוכסים, קונסרבטיבים או רפורמים) ולהקים בית ומשפחה ללא הבדל דת גזע ומין.

 

מסר לעם ישראל:  כולנו שווים לכל דבר ועניין. נשים, גברים, להט"בים. יהודים או לא. כל הקהילות הדתיות וכל האזרחים שווים בזכויות ובחובות. "ואהבת לרעך כמוך", זה צריך להיות נר לרגלינו. בכל דבר וענין, לא רק בנישואין.

 

פרטי פנייה לצורך עריכת חופה:  ניתן לפנות בפייסבוק בפרטי, או לשלוח sms לנייד - המספר נמצא במערכת ישראל חופשית- המעוניינים מוזמנים לפנות ולבקש.

הוספת תגובה
שם:
נושא:
תגובה:
>>
כל התגובות
01
תום וולףמודה לאסתי זקהיים על עבודתהכנראה שאני צריך להודות בין השאר גם לזוג החברים שלה שהתחתן בקפריסין. למען הזוגות שמאינים בנישואים אני מודה לאסתי זקהיים. בנוסף לכך זקהיים זוכרת את כל הזוגות שחיתנה זה מראה על אכפתיות. גם מהקהילה הגאה שאפילו הרוב 60%. בהחלט הכל מתחיל מהכנסת. כולי תקווה שהרכב הכנסת הבאה יעצור את המונפול של הרבנות.
02
צפורה בנאיהפרדת דת ממדינהמפלגת מרצ מצהירה שהיא תומכת בהפרדת דת ממדינה. הלוואי ומרצ תהיה חזקה והיא תוכל להשפיע.
03
דנההופעה לקבוצות קטנותפנייה לאסתי
04
אירנה סרובטקס חופהשלום רב, מעוניינת מאוד ליצור קשר עם אסתי זקהיים בקשר לעריכת טקס חופה חילוני ליום נישואי הקרב ובא
אודה על אפשרות ליצור איתה קשר
תודה :)
אירנה
0507649362
05
איילחתונה אזרחיתמעונין בפרטים
06
מורן לוגסיעריכת טקס החתונה שלנוהיי
אשמח לקבל את פרטי ההתקשרות של אסתי על מנת לבדוק אם תסכים לערוך את טקס החתונה שלנו.
הנייד שלי: 054-3151325
המייל: moranlug@gmail.com
הויההויהתרמו!תמכו בפעילות שלנו!
עזרו לנו להמשיך לפעול!
הצטרפו!כל חתימה מחזקת! הצטרפו לתנועת ישראל חופשיתספרו!נתקלתם בכפיה דתית?
זו הכתובת שלכם!
כתבו!הצטרפו לצוות הכותבים באתר ישראל חופשית! לוח אירועים עוד אירועים >

לוח אירועים InstagramFacebook
הרשמה לניוזלטר