אל תכפו עלינו גיור

גם "גיור לייט" שאותו מקדמת הממשלה לא יפתור את הבעיה, שכן הוא עדיין מאלץ אותנו להתגייר כדי להתחתן. לצעירים דוברי רוסית מגיע חופש בחירה

ויקי אידזינסקי24.12.14

הרב הראשי לישראל דוד לאו אמר ל-ynet בשבוע שעבר: "חייבים לשנות בדחיפות את חוק השבות, כך שיכלול רק מי שהוא יהודי על פי ההלכה. ישראל יכולה להחליט שהיא מדינת סעד של העולם השלישי, אבל כל עוד היא לא החליטה כך - היא צריכה להפסיק להעלות לכאן לא-יהודים. אין שום עניין להביא לכאן בעיה ואחר כך לחפש פתרונות, כמו שקורה עכשיו עם חוק הגיור. אני מכיר מקרה שבו בגלל סבא יהודי אחד, שבכלל קבור במוסקבה, עלו לכאן מכוח חוק השבות 78 צאצאים שלו".

 

אין ספק שאמירתו של הרב פוגעת קשות ביותר מ-300 אלף דוברי רוסית שנמצאים כאן ושאינם נחשבים יהודים לפי ההלכה. אבל במובן מסוים, יש באמירה זו של הרב לאו, עם כל הכאב וההשפלה, יותר כנות מאשר בעמדה של ממשלת ישראל. זה 25 שנים מגיעים לכאן עולים לפי חוק השבות שחושבים שהמדינה רוצה אותם, שהוזמנו לבוא לכאן על-ידי הסוכנות וארגונים נוספים. בהגיעם לכאן מגלים חלק גדול מהם שהם לא יכולים להינשא כאן, ושאם חלילה ייהרגו בצבא בהגנה על המולדת, ייקברו מחוץ לגדר ולא עם חבריהם. זה קורה, אגב, גם לצעירים אמריקנים שחיו כל חייהם כיהודים רפורמים או קונסרבטיבים ושאינם מוכרים על ידי הרבנות כיהודים. למעשה, מדינת ישראל היא היחידה בעולם המערבי שבה יהודי רפורמי לא יכול להינשא לפי אמונתו.

 

אל תכפו עלינו גיור"ההבטחה לגיור קל מהווה שקר מוחלט, ומי שנאלץ להתמודד עמה הוא הרב האורתודוכסי שאמור לגייר את הנשים הפונות אליו בעקבות הקמפיין". צילום מסך מתוך קמפיין הגיור של המשרד לשירותי דת.

 

הוספת תגובה
שם:
נושא:
תגובה:
>>
כל התגובות
01
02
ממזראל תתגיירו בכלל!לכל "חסרי הדת"-שרובם יוצאי בריה"מ לשעבר-אל תתגיירו בכלל!
ישנם מספיק חילונים כמוני-שאין להם שום בעיה להקים משפחות עם "חסרי דת"!
אתם מבחינתי הרבה יותר יהודים מאשר אותם פרזיטים חרדים המתיימרים לקבוע מיהו יהודי!
מבחינתי כחילוני אידיאולוגי אנטי דתי-היהדות היא לאום-ואין לה משמעות מבחינתי כדת!
כן יירבו "ממזרים" בישראל!!!
03
הויההויהתרמו!תמכו בפעילות שלנו!
עזרו לנו להמשיך לפעול!
הצטרפו!כל חתימה מחזקת! הצטרפו לתנועת ישראל חופשיתספרו!נתקלתם בכפיה דתית?
זו הכתובת שלכם!
כתבו!הצטרפו לצוות הכותבים באתר ישראל חופשית! לוח אירועים עוד אירועים >

לוח אירועים InstagramFacebook
הרשמה לניוזלטר